Powered by Smartsupp
Virivkyonline.sk

Údržba vírivky-Bezchlórová chémia Platinum Lech Spa

Bezchlórová chémia 1l

Skladom
Kód: 147
€21
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke na Vírivku
Doprava Grátis
Doprava a montáž Vírivky Zdarma
po celom Slovensku
rýchle dodanie
Rýchle dodanie
pre vírivky skladom

WHIRLPOOL od PLATINUM LECH SPA je novodobá tekutá dezinfekcia na
hygienické zabezpečenie vody vo všetkých druhoch víriviek. Má silný a dlhodobý účinok proti mikroorganizmom a riasam. WHIRLPOOL je tou najlepšou voľbou bezpečného dezinfekčného prípravku pre zdravý životný štýl bez chlóru. Vlastnosti:
Nepoškodzuje žiadne materiály, nespôsobuje koróziu kovových častí víriviek a po nariedení je neškodný. Ošetrená voda je na pocit príjemná, nie je cítiť po chlóre, nedráždi oči, pokožku a sliznicu. Je vhodný pre alergikov, ekzematikov a astmatikov. Má dlhodobý dezinfekčný efekt(10-14 dní) v porovnaní s inými úpravami vody a je pH neutrálny. NÁVOD NA POUŽITIE:
Upravte pH vody na úroveň 6,8- 7,2. Dávku 100 ml / 1m³ (1000 L) aplikujeme priamo do vody každých priemerne 7 dní. WHIRLPOOL dávkujte pri zapnutej cirkulácii trysiek – čo zabezpečí dokonalé zamiešanie do celého objemu vody. Ošetrenie vykonávajte bez prítomnosti osôb vo vírivke. Kúpať sa môžete po 30 minútach, najlepšie je dávkovať chémiu po kúpaní. Pre dlhodobé udržanie kvality vody je možné WHIRLPOOL kombinovať s dávkovaním oxidačného prípravku PLATINUM LECH SPA OXI granulát podľa návodu s aktivátorom a pravidelne kontrolovať hodnotu pH. Čas potrebný pre biocídny účinok je 120 minút. Nepriaznivé vedľajšie účinky nie sú známe. Po zaklení vody pridajte prejasňovač a zapnite filtráciu , po 4 hodinách prepláchnite filter. Cca po 8 hodinách by mala byť voda iskrivá. Ak tomu tak nieje tak je potrebné použiť prejasňovač a následne vyčistiť filter.
Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

 

Údržba vírivky

13 položiek

Základné pravidlá pre údržbu vírivky.

Filtre vírivky čistite podľa pokynov výrobcu a v závislosti od využívania vírivky. Ak sa Vám zdá filter znečistený, zbavte ho nečistôt čo najskôr.Filter čistíme cca po 5-6 kúpaní.
Vodu je vhodné meniť približne 2 × - 3 × do roka (záleží na početnosti a spôsobu používania chémie , pri bezchlórovej úprave vody stačí vodu meniť raz za rok).
Ak je voda príliš zakalená zdvihneme dobu filtrácie, prípadne použijeme vločkovač ale až keď máme všetky parametre chémie správnej hodnoty, ktorý vyzráža jemné nečistoty a pomocou filtrácie vyčistí vodu, aby sa vrátila jej priezračnosť. Minimálna odporúčaná doba filtrácie je 6 - 8 hodín denne.
Prípadné nečistoty, ktoré sa usadia na stenách zotrieme hubkou, prípadne použijeme čistič okrajov bazénov.
Kontrola pH je samozrejmosťou a odporúča sa kontrolovať 1 × týždenne. Hodnota pH by sa mala pohybovať v rozsahu 6,8-7,2.
Na úpravu a dezinfekciu vody používame najčastejšie bezchlórovú chémiu, brómové tablety alebo tablety steinbach s nízkou hladinou chlóru. Tieto prípravky majú výborné dezinfekčné účinky na všetky druhy baktérií, riasy a plesne.

Bezchlórová chémia- dávkovanie- 1. krok- upravíme Ph na hodnoty- 6,8-7,2

2. krok- nadávkujeme bezchlórovú chémiu Platinum Lech Spa- 100ml na 1M3 vody ak máme UV-lampu tak polovičnú dávku

3. krok- Zmiešame oxy 30g na M3 vody vo vedierku a zamiešame ,  následne vlejeme pomaly do vírivky pri zapnutých tryskách

4. krok- vylejeme do vírivky 50 ml na m3 aktivátora 

Tieto 4 kroky opakujeme každých 7 dní.

Ak iddeme na dovolenku tak nadávkujeme len adekvátne množstvo bezchlórovej chémie a nič viac- príklad dovolenka 2 týždne - dávkujeme 2x100ml .


Pri umiestnení vírivky v interiéri počítajte so zvýšenou vlhkosťou v miestnosti, ktorá je spôsobená nadmerným odparovaním vody pri kúpaní. Vhodným riešením je automatické odvetrávanie miestnosti, kde nastavením vlhkostného snímača budete udržiavať ideálne podmienky.
Umiestnenie vane vo vonkajších priestoroch naplánujte tak, aby nebola vírivka pod stromami alebo rastlinami, ktoré Vám budú vodu znečisťovať padajúcim lístím, kvety, peľom a pod. Pri silnom vetre môže dôjsť k pádu vetvy stromu, a tým k poškodeniu vane alebo termokrytu.
V prípade, že vírivku nechcete využívať v zimných mesiacoch, je treba ju zazimovať. Ak si neveríte, že túto činnosť vykonáte dôkladne, požiadajte servisné firmu, a tá vám túto službu vykoná so zárukou.
Nikdy nerobte servisné zásahy sami a povolajte radšej servisného technika.

Späť do obchodu