Údržba vírivky

0 položiek

Základné pravidlá pre údržbu vírivky.

Filtre vírivky čistite podľa pokynov výrobcu a v závislosti od využívania vírivky. Ak sa Vám zdá filter znečistený, zbavte ho nečistôt čo najskôr.
Vodu je vhodné meniť približne 2 × - 3 × do roka (záleží na početnosti a spôsobu používania).
Ak je voda príliš zakalená zdvihneme dobu filtrácie, prípadne použijeme vločkovač, ktorý vyzráža jemné nečistoty a pomocou filtrácie vyčistí vodu, aby sa vrátila jej priezračnosť. Minimálna odporúčaná doba filtrácie je 6 - 8 hodín denne.
Prípadné nečistoty, ktoré sa usadia na stenách zotrieme hubkou, prípadne použijeme čistič okrajov bazénov.
Kontrola pH je samozrejmosťou a odporúča sa kontrolovať 1 × týždenne. Hodnota pH by sa mala pohybovať v rozsahu 7,1-7,3.
Na úpravu a dezinfekciu vody používame najčastejšie bezchlórovú chémiu, brómové tablety alebo tablety 5v1 s nízkou hladinou chlóru. Tieto prípravky majú výborné dezinfekčné účinky na všetky druhy baktérií, riasy a plesne.
Pri umiestnení vírivky v interiéri počítajte so zvýšenou vlhkosťou v miestnosti, ktorá je spôsobená nadmerným odparovaním vody pri kúpaní. Vhodným riešením je automatické odvetrávanie miestnosti, kde nastavením vlhkostného snímača budete udržiavať ideálne podmienky.
Umiestnenie vane vo vonkajších priestoroch naplánujte tak, aby nebola vírivka pod stromami alebo rastlinami, ktoré Vám budú vodu znečisťovať padajúcim lístím, kvety, peľom a pod. Pri silnom vetre môže dôjsť k pádu vetvy stromu, a tým k poškodeniu vane alebo termokrytu.
V prípade, že vírivku nechcete využívať v zimných mesiacoch, je treba ju zazimovať. Ak si neveríte, že túto činnosť vykonáte dôkladne, požiadajte servisné firmu, a tá vám túto službu vykoná so zárukou.
Nikdy nerobte servisné zásahy sami a povolajte radšej servisného technika.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.